Ferie z Biblioteką 2020

W trakcie „Ferii z biblioteką”, organizowanych przez Gminną Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu, uczestnicy mieli w ciekawy sposób zorganizowany czas. Co dzień był inny program, dostosowany do grup wiekowych. Zwiedzaliśmy ekspozycję przyrodniczą w zabytkowych piwnicach w dawnej oficynie dworskiej w Gorczańskim Parku Narodowym, byliśmy na wycieczce w Rabce Zdroju, obejrzeliśmy sztukę „zabawy zimowe” w Teatrze Rabcio. Zapraszaliśmy też ciekawych gości. Przedstawiciele policji rozmawiali z nami na temat bezpieczeństwa, a następnie zorganizowali nam quiz z tej tematyki z nagrodami. Przedstawicielka  Lasów Państwowych z Nadleśnictwa w Limanowej w ciekawy i warsztatowy sposób przekazała nam wiedzę w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej, a później każdy z nas miał możliwość własnoręcznego wykonania tropów poznanych zwierząt. Wspólnie obejrzeliśmy także teatrzyk “Podróże Baltazara Gąbki”. Pamiętaliśmy także o wspólnym czytaniu. Czytaliśmy baśnie, opowiadania i inne bajki.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Za pomoc w "Feriach z Biblioteką" dziękujemy sponsorom oraz wolontariuszom, którzy chętnie pomagali i przyczynili się do uatrakcyjnienia naszych zajęć. W szczególności dziękujemy: p. Agnieszce Rataj, p. Jadwidze Wadyl, p. Barbarze Zapała, p. Monice Potaczek, p. Marii Rataj, p. Urszuli Buła, Starostwu Powiatowemu w Limanowej, Komisariatowi Policji w Mszanie Dolnej, Aptece Mszańskiej, firmie Dualtec, Lasom Państwowym - Nadleśnictwu w Limanowej.

Ferie z biblioteką 2020

Utworzono dnia 18.02.2020, 10:19