Akcja "zaMASKOWANI"

Ruszamy z wielką akcją szycia maseczek!

1 kwietnia 2020 roku - choć to dzień na żarty i dowcipy, my z poważnymi minami ruszamy z wielką akcją! Przed chwilą pracownicy Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu odebrali materiały, przy użyciu których powstanie 2000 maseczek ochronnych na twarz! Maseczki mają pomóc nam w tej trudnej walce z koronawirusem COVID-19.

Obecnie do akcji zgłosiło się 12  wspaniałych Pań, które zajmą się szyciem i pakowaniem maseczek w jednorazowe woreczki w swoich domach. Cały czas mamy nadzieję, że chętnych do pomocy będzie więcej i razem rozkręcimy tą akcję na całą Gminę Niedźwiedź (a może nawet dalej?).

„Maseczkowym wolontariuszem” może zostać każdy kto:

• Posiada maszynę do szycia
  • Umie szyć (bądź szybko się nauczy ;))
  • Ma chęci do pracy

Tak więc Panie i Panowie!

Jeśli chcecie pomóc nam, a  zarazem wszystkim swoim sąsiadom, przyjaciołom, rodzinie zgłoście się do nas i razem zróbmy coś dobrego.  Maseczki ochronne pełnią niezwykle ważną funkcję. Krótko mówiąc, stanowią one barierę dla wirusów i bakterii, które znajdują się w nosie i ustach oraz w powietrzu. Maseczki w połączeniu z jednorazowymi rękawiczkami, regularnym myciem rąk i używaniem środków do dezynfekcji zmniejszają szanse na zachorowanie.

Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do kontaktu telefonicznego 18 33 17 099 lub mailowego gbiok.niedzwiedz@gmail.com .
Tylko z Waszą pomocą uda nam się zrobić więcej, a za wszystko z góry

DZIĘKUJEMY!

AKTUALIZACJA:

Kochani!

Minęła ledwo godzina od udostępnienia naszej akcji, a wy już obsypaliście nas pozytywnymi komentarzami, wiadomościami i zdjęciami. Dziękujemy Wam za wsparcie i chęć niesienia pomocy. Jesteście wielcy i za to jeszcze raz dziękujemy!

3 kwietnia 2020 r.

To dopiero drugi dzień naszej akcji, a zgłosiły się już 22 Panie, które pomogą w szyciu maseczek! Jeśli jeszcze ktoś jest chętny do współpracy to serdecznie zapraszamy. Pracy jest sporo, więc każda pomoc jest na wagę złota.

7 kwietnia 2020 r.

Mamy już ponad 500 sztuk maseczek wielokrotnego użytku, a to jeszcze nie koniec!
Za kilka dni przekażemy maseczki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedziu, która wspiera nas w akcji i rozwiezie maseczki do mieszkańców naszej Gminy.

16 kwietnia 2020 r.

Po przerwie świątecznej wracamy do  pracy z jeszcze większym zapałem, ponieważ widzimy, jak duży zasięg ma nasza akcja! Piszą o nas :

limanowa.in --> https://limanowa.in/index.php/aktualnosci/uszyli-juz-ponad-1200-maseczek-i-przekazali-je-mieszkancom/48547

gorce24 --> http://www.gorce24.pl/informacje/13135/Akcja_szycia_maseczek_ochronnych_w_gminie_Niedzwiedz?fbclid=IwAR0irEZWCdWpu7szhe6mF1BGri4MeOWINFTlB4qQqNIHNdSxh-OJEBaT2uo

tv28 --> https://www.tv28.pl/10755--stosujemy-zasade-%E2%80%9Edawaj-wartosc-budz-emocje-buduj-relacje%E2%80%9D-%E2%80%93-mowi-jolanta-szyler-z-wydzialu-promocji-urzedu-miasta-limanowa

... a w pracy pomaga nam coraz więcej wolontariuszy, w tym aż 26 osób zgłosiło się do szycia. Pomagają nam także Radni, Ochotnicza Straż Pożarna w Niedźwiedziu oraz Mieszkańcy naszej Gminy.

Maski ochronne - akcja

Utworzono dnia 02.04.2020, 16:50