Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury

Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu powstała w wyniku połączenia dwóch istniejących do tej pory jednostek, a mianowicie Gminnej Biblioteki Publiczneji Gminnego Ośrodka Kultury. Do połączenia doszło 1 stycznia 2020.

Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu prowadzi działalność kulturalną, ukierunkowaną na edukację oraz rozwijanie i promowanie talentów w różnych dziedzinach oraz stwarza warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Jednym z podstawowych celów ośrodka jest integracja lokalnej społeczności poprzez tworzenie gminnych zespołów regionalnych, organizowanie zajęć dla poszczególnych grup społecznych oraz cyklicznych imprez dla wszystkich mieszkańców Gminy Niedźwiedź.