Zespół Pieśni i Tańca HALNY

Zespół Halny jest najmłodszym zespołem gminnym, reprezentującym Gminę Niedźwiedź od 1 stycznia 2020 roku. Zespół zajmuje się promowaniem kultury zagórzańskiej, a także innych regionów województwa małopolskiego. Głównym celem zespołu jest łączenie pokoleń oraz rozwijanie pasji tanecznej wśród dzieci i młodzieży poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zajęcia prowadzone w ramach Zespołu Halny mają wyrabiać takie umiejętności jak praca w grupie, odpowiedzialność, punktualność, sceniczna prezentacja. Nauka tańca połączona jest z zabawą.

Obecnie Zespół Halny jest najliczniejszym zespołem gminnym liczącym 65 osób.

Kolejny nabór do zespołu planowany jest w październiku z uwagi na ciągłość pracy grupowej, zgodnie z wytyczonym planem i repertuarem. Kierownik zespołu zaprasza do kontaktu telefonicznego - 533 106 691 w celu uzgodnienia terminu odwiedzin na  zajęciach oraz uzyskania informacji o rekrutacji.

Cele Zespołu Halny:

1. Budowanie i rozwijanie pasji tanecznej wśród dzieci i młodzieży.
  2. Rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt z tańcem.
  3. Zapoznanie z różnorodnością form tanecznych.
  4. Kształtowanie nawyku kulturalnego spędzania wolnego czasu.
  5. Podnoszenie poziomu ogólnej kultury dzieci i młodzieży.
  6. Wyrabianie odpowiedzialności za swoje działania.
  7. Wyrabianie punktualności i systematyczności.
  8. Wyrabianie umiejętności życia i pracy w grupie.
  9. Godne reprezentowanie Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespołu Halny w kraju i za granicą.
  10. Promowanie gminy Niedźwiedź w kraju i za granicą.
  11. Sceniczna prezentacja opracowanych programów a tym samym i osiągnięć artystycznych.
  12. Nauka przez zabawę oraz umożliwienie nawiązywania nowych kontaktów.