Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Orkiestra Dęta

Gminna Orkiestra Dęta  działa przy Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu od grudnia 2010 roku. Powstała z inicjatywy poprzedniego Wójta Gminy Niedźwiedź – Janusza Potaczka. Muzyczny wizerunek orkiestry do tej pory kształtowała Pani Sylwia Karpierz – kapelmistrz i nauczyciel gry na instrumentach dętych.  Od 1 stycznia 2020 roku nad dzialalnością Orkiestry czuwa także Pan Andrzej Głowa.

Młodzież zasilająca szeregi orkiestry aktywnie występuje na różnych uroczystościach. Pierwszy pokaz swoich umiejętności zaprezentowali w święta Bożego Narodzenia 2010 roku, po niecałym miesiącu prób i starań. Orkiestra nieustannie uświetnia uroczystości zarówno kościelne, poprzez granie oraz śpiewanie kolęd i pastorałek, jak również dąży do tego, aby uczestniczyć w uroczystościach strażackich, państwowych oraz samorządowych. Gminna Orkiestra kolędowała w Słomnikach, podczas posiad kolędniczych w Koninie oraz u zaprzyjaźnionego Ks. Moskały w Krakowie. Koncertowała również na Zjeździe Orkiestr dla Papieża w Wadowicach. Rokrocznie występuje na Gminnych Dożynkach w Niedźwiedziu, co uatrakcyjnia tę uroczystość.

Kolejny nabór do zespołu planowany jest w październiku z uwagi na ciągłość pracy grupowej, zgodnie z wytyczonym planem i repertuarem.